DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
DOĞAKA; Bölgemizdeki Lokomotif Sektörlere Yönelik Farklı Dillerdeki Tanıtım Filmleri ile Bölgemizi Tanıtmaya Devam Ediyor
22 Şubat 2019 Cuma Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
 DOĞAKA; Bölgemizdeki Lokomotif Sektörlere Yönelik Farklı Dillerdeki Tanıtım Filmleri ile Bölgemizi Tanıtmaya Devam Ediyor
Ajansımız 2017 yılından itibaren, sektörlerimizdeki üretim kapasitesinin tanıtılması, bölgemiz turizm değerleri ve kültürel öğelerinin ön plana çıkartılması amacıyla Sektörel Tanıtım Filmleri hazırlıklarına başlamıştır.

Ajansımız, 2017-2019 yılları arasında, Antakya mobilyacılığı, Hatay erkek ayakkabıcılığı, İskenderun Körfezi Sektörleri, Hatay turizmi, Kahramanmaraş kadın ayakkabıcılığı, Kahramanmaraş turizmi, Osmaniye turizmi sektörlerine yönelik Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde toplamda 37 farklı tanıtım filmi ile bölgemiz potansiyelini ulusal ve uluslararası kamuoyuna tanıtmaktadır.

Ajansımız tarafından yürütülen başarılı kobi ve kamu projelerinin de hazırlandığı tanıtım filmleri yurt içi ve yurt dışında sektörü ilgilendiren tüm tanıtım etkinliklerinde kullanılmak üzere sektör yetkililerimiz ile paylaşılmaktadır. Hâlihazırda; Hatay ilinde gıda/ gıda teknolojileri sektörü, gastronomi turizmi, mobilyacılık fuarı tanıtım filmi, Osmaniye ilinde yerfıstığı, zeytincilik ve sanayi tanıtım filmleri ile Kahramanmaraş ilinde kuyumculuk sektörü tanıtım filmi çalışmalarımız da sürdürülmektedir.

Bölgemiz tanıtımına katma değer sağlayacak söz konusu sektörel tanıtım filmlerimizin Türkçe, İngilizce ve Arapça versiyonlarına aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

http://www.dogaka.gov.tr/dgk/tanitimfilmleri/

Bölgemizin tanıtımına katkı sağlanması amacıyla kamuoyuna ve sektör ilgililerine saygıyla duyurulur.

DOĞAKA’dan Eğitim ve Öğretim Sektöründe Kurumlararası İşbirliğine Tam Destek
DOĞAKA’dan Eğitim ve Öğretim Sektöründe Kurumlararası İşbirliğine Tam Destek
18 Mart 2019 Pazartesi
Ajansımız, Şanlıurfa Karaköprü Özel Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün resmi talebi üzerine, okulun öğrencilerine bölgemizin tanıtımının gerçekleştirilmesi ve öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla kurumsal yayınlarımızı öğrencilerin istifadelerine sunmuştur.
DOĞAKA Tarafından  Desteklenen “Rhosus Antik Kent” Projesinin Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
DOĞAKA Tarafından Desteklenen “Rhosus Antik Kent” Projesinin Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
18 Mart 2019 Pazartesi
2018 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında desteklenen, Arsuz Kaymakamlığı tarafından yürütülen projenin detaylarının konuşulduğu toplantı Arsuz Kaymakamı Musa SARI’nın himayelerinde gerçekleştirilmiştir.
Teknik Yardım Masaları Kuruldu
Teknik Yardım Masaları Kuruldu
15 Mart 2019 Cuma
2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında proje hazırlığı için teknik yardım masaları kuruldu.
Kahramanmaraş Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
Kahramanmaraş Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
15 Mart 2019 Cuma
Ajansımız tarafından 2018 yılında ilan edilen Fizibilite Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan projelerin sözleşmeleri Ajansımız Genel Sekreteri Onur YILDIZ tarafından Kahramanmaraş ilinde imzalanmaya başlandı.
DOĞAKA Ev Sahipliğinde 2019 Yılı AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Düzenlendi
DOĞAKA Ev Sahipliğinde 2019 Yılı AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Düzenlendi
14 Mart 2019 Perşembe
Ajansımız fuar katılım desteği ile 03-06 Nisan 2019 tarihlerinde, İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Alanı’nda katılım sağlanması AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD 2019) hazırlıkları kapsamında, 13 Mart 2019 Çarşamba günü sektörü temsilen katılım sağlayacak üretici firmalarımızın katılımları ile fuar katılımı ön hazırlık toplantısı düzenlendi.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı