DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
IPA II Dönemi Rekabetçilik Ve Yenilik Sektör Operasyonel Programı Proje Teklif Çağrısı Yayınlandı
06 Nisan 2017 Perşembe Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
IPA II Dönemi Rekabetçilik Ve Yenilik Sektör Operasyonel Programı Proje Teklif Çağrısı Yayınlandı
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen IPA II Dönemi “Rekabetçilik ve Yenilik Sektör Operasyonel Programı” 6 Nisan 2017 itibariyle başlamıştır. Çağrı başvuruları 9 Haziran 2017 saat 17:00'a kadar kabul edilecektir.

Bu çağrı kapsamında "İmalat Sanayii", "Araştırma ve Geliştirme" ve "Teknoloji Transferi ve Ticarileşme" faaliyet alanlarında proje teklifleri sunulabilecektir.

Başvurular elektronik sistem aracılığı ile yapılacaktır, ayrıca yine elektronik sistemden üretilen basılı başvuru formları da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na  9 Haziran 2017 tarihi 17:00'a kadar (elektronik başvuru için son tarihten beş iş günü sonrasında kadar) iletilecektir.

Çağrıyla ilgili ayrıntılı bilgi içeren Faaliyet Alanları özelinde hazırlanan Çağrı Rehberlerine, Proje Tanımlama Dokümanı Hazırlama Rehberine ve Online Başvuru Sistemi Kullanıcı Kılavuzuna http://rekabetcisektorler.sanayi.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 Dosyalar
Sektör Operasyonel Programı (RYOP) Sektör Operasyonel Programı (RYOP) .pptx 673 Kb
Eylem 1 Özel Sektörün Geliştirilmesi (ÖSG) Eylem 1 Özel Sektörün Geliştirilmesi (ÖSG) .pdf 1,85 Mb
Eylem 2 Bilim, Teknoloji ve Yenilik (BTY) Eylem 2 Bilim, Teknoloji ve Yenilik (BTY) .pdf 2,07 Mb
Eylem 2 Bilim, Teknoloji ve Yenilik (BTY) Eylem 2 Bilim, Teknoloji ve Yenilik (BTY) .pdf 2,14 Mb
RYSOP Program Karşılaştırmalı RYSOP Program Karşılaştırmalı .pdf 199 Kb
DOĞAKA Koordinasyonunda TRAVEL TURKEY İZMİR 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Kahramanmaraş’ta Düzenlendi
DOĞAKA Koordinasyonunda TRAVEL TURKEY İZMİR 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Kahramanmaraş’ta Düzenlendi
17 Kasım 2017 Cuma
Ajansımız 2017 Yılı Çalışma programı kapsamında,07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye'nin ikinci en büyük turizm fuarı olan TRAVEL TURKEY İZMİR 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’na İzmir İZFAŞ Uluslararası Fuar Merkezi’nde katılım sağlanması hedeflenmekte olup ilgili fuarın hazırlıklarını planlamak amacıyla, 16 Kasım 2017 Perşembe Günü Kahramanmaraş ilinde fuar ön hazırlık toplantısı düzenlenmiştir.
Avrupa Birliği Destekli “Roman Gibi Yaşayan Vatandaşların İstihdama Entegrasyonu” Projemiz Sona Erdi
Avrupa Birliği Destekli “Roman Gibi Yaşayan Vatandaşların İstihdama Entegrasyonu” Projemiz Sona Erdi
15 Kasım 2017 Çarşamba
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın sözleşme makamı olduğu “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi” Hibe Programına yapılan başvuru sonucu Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın faydalanıcısı olduğu ve Osmaniye Gelişim Derneği ile Erzin Kadın Dayanışma Derneği’nin proje ortağı olarak yer aldığı “Roman Gibi Yaşayan Vatandaşların İstihdama Entegrasyonu Projesi” kapsamında bilgilendirme ve farkındalık konferansı düzenlendi.
Devam Eden Kahramanmaraş İli Teknik Destek Sözleşmeleri İmzalandı
Devam Eden Kahramanmaraş İli Teknik Destek Sözleşmeleri İmzalandı
14 Kasım 2017 Salı
Ajansımız 2017 Yılı devam eden Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen Kahramanmaraş İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ait TR63/17/TD/0025 referans numaralı “Drone Eğitimi İle Personelin Arazi Çalışma Ve Teknik Kapasitesinin Arttırılması Eğitimi” adlı teknik destek projesi için Kahramanmaraş İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Sayın İhsan Emiralioğlu ile Kahramanmaraş Sanayici Ve İş Adamları Derneği’ne ait TR63/17/TD/0026 referans numaralı “Yeni Üretim Çağı İçin Endüstri 4.0 Farkındalık Eğitimi” adlı teknik destek projesi için Kahramanmaraş Sanayici Ve İş Adamları Derneği Başkanı Sayın Ali Arpasatan ile Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait TR63/17/TD/0027 referans numaralı “Bilimsel Araştırma Yöntem Ve Teknikleri İle TÜBİTAK Projesi Yazma Kursu” adlı teknik destek projesi için Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ertan Göl ile Dulkadiroğlu Belediyesi’ne ait TR63/17/TD/0029 referans numaralı “Akıllı Kent Yaklaşımları Ve Uygulamaları Eğitimi” adlı teknik destek projesi için Dulkadiroğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Sebük Tekin Alparslan ile DOĞAKA Genel Sekreteri Sayın Onur Yıldız arasında 09.11.2017 tarihinde sözleşmeler imzalanmıştır.
Libya ve Iraklı İşadamlarına Ajansımız, Bölgemiz ve Hatay Tanıtıldı.
Libya ve Iraklı İşadamlarına Ajansımız, Bölgemiz ve Hatay Tanıtıldı.
13 Kasım 2017 Pazartesi
Son yıllarda yakın coğrafyadaki savaşında etkisiyle düşüş eğilimi gösteren Hatay ili ihracatını artırmak amacıyla Ajansımız mali destek programlarında ihracat artışı öngören projeler önceliklendirilmekte, yatırım destek ofislerimizde ihracat destekleri ile ilgili bilgilendirmeler artırılmakta, ilimizin ihracat pazarlarımızın genişletilmesi ile iş ve yatırım ortamının geliştirilmesine yönelik organizasyonlar planlanmaktadır.
Stem Eğitici Eğitimi Sözleşmesi İmzalandı
Stem Eğitici Eğitimi Sözleşmesi İmzalandı
10 Kasım 2017 Cuma
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programı TEMMUZ - AĞUSTOS döneminde başarılı proje olarak kabul edilen TR63/17/TD/0024 referans numaralı “STEM Eğitici Eğitimi” konulu proje sözleşmesi Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalandı.
T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı