Genel Sekreter

Onur YıldızGenel Sekreter

1978 yılı Antakya/ Hatay doğumlu olan Onur YILDIZ; ilköğrenimini Anamur Atatürk İlkokulu’nda Mersin’de, orta öğrenimini İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde Hatay’da, lise öğrenimini Anadolu Lisesi’nde Osmaniye’de tamamladı.

2003 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 2018 yılında yüksek lisans öğrenimini İskenderun Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden alan YILDIZ aynı zamanda kamu ihale kanunu, proje yöneticiliği ve göç konulu eğitimlerine katılmıştır. Rafineri petrokimya ve demir çelik sektörlerinde uzmanlaşmıştır.

Kamu ve özel sektörde yurt içinde ve dışında Çelik Saha, planlama ve İnşaat Saha Şefliği, planlama ve inşaat mühendisliği tecrübesinin yanı sıra, maliyet, planlama, proje yönetimi ve bütçe konularında uzmanlığı bulunan YILDIZ, Nisan 2010’da DOĞAKA Uzmanı olarak Ajans bünyesinde göreve başlayarak, izleme ve değerlendirme, idari mali işler ve kurumsal koordinasyon birimlerinde uzman ve birim başkanı kadrolarında görev almıştır.

18.08.2014 tarihinde DOĞAKA Genel Sekreteri olarak atanan YILDIZ, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.