Türkiye’de Mülteciler Ve Ev Sahibi Topluluklar Arasında Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme Ve Uyum Projesi (P171456) Topluluk Uygulama Ortakları İhalesi

11 Kasım 2021

Avrupa Birliği Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (The EU Facility for Refugees in Turkey - FRiT) kapsamında finanse edilen Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar Arasında Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi Dünya Bankası ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ortaklığıyla yürütülmektedir. Proje kapsamında aşağıda belirtilen Proje bölgeleri ve illerinde mülteci ve ev sahibi topluluklarda sosyal girişimciliği desteklemeye yönelik faaliyetler Topluluk Uygulama Ortakları eliyle yürütülecektir.


Topluluk Uygulama Ortakları, bölgede potansiyel faydalanıcıların belirlenmesi, bu faydalanıcılara ulaşılması, çeşitli eğitimler sağlanması, iş kurma desteği verilmesi, iş kurmak üzere alt hibe uygulaması gerçekleştirilmesi ve iş kuran sosyal girişimlere işletmelerine yönelik teknik, hukuksal ve mali konularda mentorluk temin edilmesi gibi faaliyetleri yürütecektir.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü söz konusu Topluluk Uygulama Ortaklarını belirlemek üzere uygun başvuru sahiplerini ilgilerini göstermeye davet etmektedir.

Proje Uygulama Bölgeleri ve İlleri – İhale Numaraları:

Kalkınma Ajansı

İller

İhale No

İpekyolu Kalkınma Ajansı

Gaziantep, Adıyaman, Kilis

MoIT/GDDA.SILKROAD TDA.CS.01

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı

Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş

MoIT/GDDA.EAST MEDITERREAN TDA.CS.01

Karacadağ Kalkınma Ajansı

Şanlıurfa, Diyarbakır

MoIT/GDDA.KARACADAG TDA.CS.01

Çukurova Kalkınma Ajansı

Adana, Mersin

MoIT/GDDA.CUKUROVA TDA.CS.01

Dicle Kalkınma Ajansı

Mardin

MoIT/GDDA.TIGRIS TDA.CS.01

 

İlana ve iş tanımlarına yönelik detaylı bilgilere https://www.sanayi.gov.tr/bolgesel-kalkinma-faaliyetleri/uluslararasi-projeler/01167b adresinden ulaşılabilir.
Proje ve ihale numaraları içeren usule uygun hazırlanmış ilgi bildirimlerinin 26/11/2021, Cuma günü saat 17:00’a (yerel saat, GMT+03:00) kadar aşağıdaki adrese kapalı zarf içinde teslim edilmesi gerekmektedir.
SEECO Adres:
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü
Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı,
2151. Cad., No: 154/A, 06510 Çankaya/Ankara
Fax: 0 312 219 6657