1 Osmaniye İŞGEM

“İşletme Fidanlığı” veya “İşletme Kuluçkası” olarak da adlandırılan İŞGEM-İş Geliştirme Merkezleri kuruluş amacına, hizmet verdiği sektöre ve yöresel ekonomik önceliklere göre farklılıklar gösterirler. Osmaniye İŞGEM sağladığı koçluk ve lojistik desteklerle sektörde var olmak isteyen işletmelerin ilk adımlarını attığı ortamı kurulmuş olduğu Toprakkale Organize Sanayi Bölgesi içerisinde sağlamaktadır. Osmaniye İŞGEM bünyesinde barındırdığı işletmelerin başarı oranlarını artırmakta, yerel ekonomi ile bağlarını güçlendirerek yöresel kalkınmaya katkı sağlamaktadır.

İşletmeler Osmaniye İŞGEM’in yerleşkeleri içerisinde makul fiyatlarda yer kiralayarak İŞGEM’in sunduğu finansal ve koçluk desteklerinden faydalanarak da kurumsal sürdürülebilirliklerini sağlamaktadır.

Osmaniye İş Geliştirme Merkezi tüm bunların yanında yeni işletmelere, iş ağlarına erişim ve ortak kullanım hizmetleri gibi olanaklar sunarak onların iç ve dış tehditlere en açık oldukları ilk yıllarında hayatta kalmalarını ve gelişmelerini sağlarlar; böylece başarılı işletmelerin yaratılmasını desteklerler.

Toprakkale Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Osmaniye İŞGEM, 37.500 m2 alanda, 10.240 m2 üzerine inşa edilmiştir.

Osmaniye İŞGEM’de yer alan işlik sayısı ve alanları şu şekildedir:

  • 16 adet 125 m2
  • 16 adet 250 m2
  • 6 adet 500 m2