DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Osmaniye’de “Geleceğim Mesleğim” Çalışmaları Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
21 Haziran 2019 Cuma Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Osmaniye’de “Geleceğim Mesleğim” Çalışmaları Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
2018 yılı sonunda Türkiye’deki 26 düzey 2 bölgesinde “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi” özel gündemli Kalkınma Ajansı yönetim kurulu toplantıları gerçekleştirilmiş ve bu toplantılarda Türkiye’de mesleki eğitimin geliştirilmesi en çok vurgulanan hususlardan biri olarak ön plana çıkmıştır.

Bu kapsamda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yerel ve ulusal düzeydeki paydaşlarla yapılan istişareler neticesinde 2019 yılında Kalkınma Ajanslarının “Mesleki Eğitim” teması altında faaliyetlerini önceliklendirmesi kararlaştırılmıştır.

2019 yılı içerisinde Türkiye’deki tüm Kalkınma Ajansları, “Geleceğim Mesleğim” sloganıyla, belirlenen bu konu odağında, bölgelerin potansiyelleri ve öncelikleri çerçevesinde, yerel gündemler oluşturarak ulusal düzeyde farkındalık ve etki yaratmayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansımız da, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz, İŞKUR, ve Üniversitelerimiz ile işbirliği içerisinde bölgemizde Mesleki ve Teknik Eğitim’e yönelik farkındalığın artırılması için konferanslar, öğrenci ve öğretmenlere yönelik kapasite geliştirici eğitimler, sanayici-mezun buluşmaları, liderler programı, bölgesel işgücü ihtiyaç analizi gibi bir dizi faaliyet düzenlemeyi planlamaktadır.

“Geleceğim Mesleğim” gündemi etrafında gerçekleşecek bu çalışmaların planlanması için Osmaniye İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun yürütme organı olan Yürütme Kurulu toplantısına Osmaniye Yatırım Destek Ofisimizde ev sahipliği yapılmıştır. Toplantıda Osmaniye YDO Koordinatörü Erdinç Kadıoğlu tarafından İİMEK Yürütme Kurulu Başkanı İŞKUR Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun ile OKÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Savaş Dündar, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sünbül ve Osmaniye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Engin Yanık’tan oluşan üyelere gündem hakkında bilgi verilmiştir. Yürütme Kurulu üyelerinin de olumlu görüşleri ile “Mesleki ve Teknik Eğitim”in iyileştirilmesi yönünde yapılacak çalışmalar konusunda işbirliği içerisinde faaliyet planı hazırlanarak Osmaniye İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun ilk toplantısında gündeme getirilmesi ve faaliyetlerin uygulanması yününde karara sunulması planlanmıştır.

DOĞAKA Koordinasyonunda “HİTSEP Çalıştayı Gastronomi Çalışma Grubu Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı” Düzenlendi
DOĞAKA Koordinasyonunda “HİTSEP Çalıştayı Gastronomi Çalışma Grubu Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı” Düzenlendi
04 Temmuz 2019 Perşembe
Hatay Valiliğimiz koordinasyonunda DOĞAKA ve Hatay İl Kültür Turizm Müdürlüğü İşbirliğinde yapılan bir çalışma ile ilimizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamakta olan turizm sektörünün mevcut ve gelecek projeksiyonu ele alınmış ve ilimiz turizmi için bir yol haritası olması amacıyla, Hatay Turizm Stratejisi ve Eylem Planı 2018-2023 hazırlanarak, turizmle ilgili tüm paydaşlara gönderilmiş olup 29 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Antakya Güngör Ottoman Palace Otel’de “Hatay Turizm Stratejisi ve Eylem Planı 2018-2023 (HİTSEP) Çalıştayı düzenlenmiş olup gastronomi çalışma grubu çalışmalarının yeniden gözden geçirilmesi amacıyla ikincil bir toplantı yapılması çalıştay sonucunda talimatlandırılmıştır.
DOĞAKA ve İKA İşbirliğinde Gastronomi Eşleştirme Programı Ön Hazırlık Toplantısı Gaziantep’te Düzenlendi.
DOĞAKA ve İKA İşbirliğinde Gastronomi Eşleştirme Programı Ön Hazırlık Toplantısı Gaziantep’te Düzenlendi.
01 Temmuz 2019 Pazartesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) , “gastronomi” temalı faaliyetlere ilişkin işbirliği çalışmalarının yürütülmesi amacıyla eşleştirilmiştir.
Osmaniye KÜSİ Platformu’ndan OSB’de Bilgilendirme Toplantısı
Osmaniye KÜSİ Platformu’ndan OSB’de Bilgilendirme Toplantısı
27 Haziran 2019 Perşembe
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yürütülmekte olan Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği(KÜSİ) çalışmaları kapsamında Osmaniye KÜSİ Platformu üyeleri OSB’deki sanayicilere platformun görevleri ile devlet destekleri konusunda bilgilendirme gerçekleştirdi.
DOĞAKA Katılımlarıyla “Markalaşma, Tasarım ve Sosyal İletişim Ağları Eğitimi” İstanbul’da Düzenlendi
DOĞAKA Katılımlarıyla “Markalaşma, Tasarım ve Sosyal İletişim Ağları Eğitimi” İstanbul’da Düzenlendi
26 Haziran 2019 Çarşamba
Ajansımız ve birçok kalkınma ajansı ile ajansların ihtiyaç duyduğu kurumların markalaşması, web sitelerini daha yetkin kullanması, tasarım yapabilmesi ve sosyal medyalarını daha yetkin kullanması konularına ilişkin bilgi ve tecrübelerin artırılması amacıyla 18-21 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Markalaşma, Tasarım ve Sosyal İletişim Ağları Eğitimi düzenlendi.
Afşin’de Çaman İhracatı Doğaka Desteği ile Hayata Geçiyor.
Afşin’de Çaman İhracatı Doğaka Desteği ile Hayata Geçiyor.
25 Haziran 2019 Salı
Ajansımız 2011 Yılı Tarıma Dayalı Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında (2011-TSA) desteklenmeye hak kazanan ve Afşin Et Market- Metin İNAL firması desteklenmeye hak kazanmıştır.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı