DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
14 Mart 2019 Perşembe Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
Ajansımız tarafından 2018 yılında ilan edilen Fizibilite Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan projelerin sözleşmeleri imzalanmaya başlandı.

Yürütücülüğünü “Hatay Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı”nın yaptığı “Hatay YİKOB Mesleki Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi Fizibilite Raporu Hazırlanması” isimli proje destek sözleşmesi ajansımız genel Sekteri Onur Yıldız ve Hatay Vali Yardımcısı Nursal ÇAKIROĞLU tarafından imzalanmıştır. Proje kapsamında Hatay ilinin istihdamla ilgili olarak olumsuzluklarının iyileştirilmesi amacıyla; ilideki sektörlerin ihtiyaç duyduğu alanlarda insan kaynaklarını ve özel bilgi, beceri ve teknolojilerin geliştirilmesi, ilin üretim ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, sektörel ihtisaslaşmanın desteklenmesi, transferi ve yaygınlaştırılması, özel sektör işletmeciliğinin güçlendirilmesi ve özel sektör için iyi uygulama örneklerinin oluşturulmasına katkı sağlaması düşünülen Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Mesleki Eğitim Merkezi Hatay YİKOB MESEM Kurulması Projesine yönelik olarak literatür taraması, saha araştırmaları ve projeksiyonlar içeren 1 (bir) adet fizibilite raporu hazırlanacaktır.

“İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi” isimli diğer proje destek sözleşmesi ise İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ ile Ajansımız Genel Sekreteri Onur YILDIZ arasında imzalanmıştır. Firmaların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli kaynakçıların yetiştirilmesi ve endüstriye kazandırılması için sürdürülebilir modern eğitim ve uygulama modellerini temel almış Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi’nin kurulması projenin genel amacını oluşturmaktadır. Bu amaç doğrultusunda bölgenin fizibilite çalışması yapılacaktır. Kurulacak Merkez; kaynak eğitimi, becerisi ve teknolojisi bilgisine sahip olan sertifikalı ve nitelikli kaynakçı ve kaynak uzmanları yetiştirecektir. Farklı kaynak yöntemlerinde MIG/MAG, TIG, özlü elektrot, tozaltı, nokta direnç, oksi-gaz vb. kaynaklı birleştirme ulusal sertifikalı eğitimler yapılacaktır. TR63 bölgesindeki nitelikli ve sertifikalı kaynakçı ihtiyacı karşılanacak ve bu konuda kullanılabilecek eğitim-uygulama müfredatları oluşturulacaktır.
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
DOĞAKA’dan Eğitim ve Öğretim Sektöründe Kurumlararası İşbirliğine Tam Destek
DOĞAKA’dan Eğitim ve Öğretim Sektöründe Kurumlararası İşbirliğine Tam Destek
18 Mart 2019 Pazartesi
Ajansımız, Şanlıurfa Karaköprü Özel Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün resmi talebi üzerine, okulun öğrencilerine bölgemizin tanıtımının gerçekleştirilmesi ve öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla kurumsal yayınlarımızı öğrencilerin istifadelerine sunmuştur.
DOĞAKA Tarafından  Desteklenen “Rhosus Antik Kent” Projesinin Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
DOĞAKA Tarafından Desteklenen “Rhosus Antik Kent” Projesinin Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
18 Mart 2019 Pazartesi
2018 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında desteklenen, Arsuz Kaymakamlığı tarafından yürütülen projenin detaylarının konuşulduğu toplantı Arsuz Kaymakamı Musa SARI’nın himayelerinde gerçekleştirilmiştir.
Teknik Yardım Masaları Kuruldu
Teknik Yardım Masaları Kuruldu
15 Mart 2019 Cuma
2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında proje hazırlığı için teknik yardım masaları kuruldu.
Kahramanmaraş Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
Kahramanmaraş Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
15 Mart 2019 Cuma
Ajansımız tarafından 2018 yılında ilan edilen Fizibilite Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan projelerin sözleşmeleri Ajansımız Genel Sekreteri Onur YILDIZ tarafından Kahramanmaraş ilinde imzalanmaya başlandı.
DOĞAKA Ev Sahipliğinde 2019 Yılı AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Düzenlendi
DOĞAKA Ev Sahipliğinde 2019 Yılı AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Düzenlendi
14 Mart 2019 Perşembe
Ajansımız fuar katılım desteği ile 03-06 Nisan 2019 tarihlerinde, İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Alanı’nda katılım sağlanması AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD 2019) hazırlıkları kapsamında, 13 Mart 2019 Çarşamba günü sektörü temsilen katılım sağlayacak üretici firmalarımızın katılımları ile fuar katılımı ön hazırlık toplantısı düzenlendi.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı