DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
14 Mart 2019 Perşembe Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
Ajansımız tarafından 2018 yılında ilan edilen Fizibilite Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan projelerin sözleşmeleri imzalanmaya başlandı.

Yürütücülüğünü “Hatay Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı”nın yaptığı “Hatay YİKOB Mesleki Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi Fizibilite Raporu Hazırlanması” isimli proje destek sözleşmesi ajansımız genel Sekteri Onur Yıldız ve Hatay Vali Yardımcısı Nursal ÇAKIROĞLU tarafından imzalanmıştır. Proje kapsamında Hatay ilinin istihdamla ilgili olarak olumsuzluklarının iyileştirilmesi amacıyla; ilideki sektörlerin ihtiyaç duyduğu alanlarda insan kaynaklarını ve özel bilgi, beceri ve teknolojilerin geliştirilmesi, ilin üretim ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, sektörel ihtisaslaşmanın desteklenmesi, transferi ve yaygınlaştırılması, özel sektör işletmeciliğinin güçlendirilmesi ve özel sektör için iyi uygulama örneklerinin oluşturulmasına katkı sağlaması düşünülen Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Mesleki Eğitim Merkezi Hatay YİKOB MESEM Kurulması Projesine yönelik olarak literatür taraması, saha araştırmaları ve projeksiyonlar içeren 1 (bir) adet fizibilite raporu hazırlanacaktır.

“İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi” isimli diğer proje destek sözleşmesi ise İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ ile Ajansımız Genel Sekreteri Onur YILDIZ arasında imzalanmıştır. Firmaların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli kaynakçıların yetiştirilmesi ve endüstriye kazandırılması için sürdürülebilir modern eğitim ve uygulama modellerini temel almış Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi’nin kurulması projenin genel amacını oluşturmaktadır. Bu amaç doğrultusunda bölgenin fizibilite çalışması yapılacaktır. Kurulacak Merkez; kaynak eğitimi, becerisi ve teknolojisi bilgisine sahip olan sertifikalı ve nitelikli kaynakçı ve kaynak uzmanları yetiştirecektir. Farklı kaynak yöntemlerinde MIG/MAG, TIG, özlü elektrot, tozaltı, nokta direnç, oksi-gaz vb. kaynaklı birleştirme ulusal sertifikalı eğitimler yapılacaktır. TR63 bölgesindeki nitelikli ve sertifikalı kaynakçı ihtiyacı karşılanacak ve bu konuda kullanılabilecek eğitim-uygulama müfredatları oluşturulacaktır.
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
“Kahramanmaraş Metal ve Elektrikli Mutfak Eşyaları Araştırma ve Fizibilite Çalışması” Yayınlandı
“Kahramanmaraş Metal ve Elektrikli Mutfak Eşyaları Araştırma ve Fizibilite Çalışması” Yayınlandı
22 Mayıs 2019 Çarşamba
Ajansımız, faaliyetlerini yürütmekte olduğu Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde bölge planı ve operasyonel programlar doğrultusunda, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeyi hızlandırmak ve rekabet gücünü artırmak için araştırmalar, fizibilite çalışmaları ve sektör raporları hazırlamaya devam etmektedir.
Kamuoyunun Dikkatine
Kamuoyunun Dikkatine
20 Mayıs 2019 Pazartesi
Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerini kapsayan TR63 Düzey 2 Bölgesinde ekonomik ve sosyal gelişmeyi katılımcı bir yaklaşımla planlamak ve uygulamak üzere çalışmalar yapan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)’nın Osmaniye ilinde yerleşik bulunan Osmaniye Yatırım Destek Ofisi, hizmet yerinde değişiklik yapmıştır.
DOĞAKA Ev Sahipliğinde ANUGA 2019 Uluslararası Gıda Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Düzenlendi
DOĞAKA Ev Sahipliğinde ANUGA 2019 Uluslararası Gıda Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Düzenlendi
20 Mayıs 2019 Pazartesi
Ajansımız 2019 Yılı Çalışma Programı kapsamında, 88.Yönetim Kurulu kararımız gereğince, 05-09 Ekim 2019 tarihlerinde Almanya Kölnmesse Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan “ANUGA 2019 Uluslararası Gıda Fuarı”na kısmi fuar katılım desteği verilmesine karar verilmiştir.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun
17 Mayıs 2019 Cuma
19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, Kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakârlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir.
DOĞAKA Farklı Dillerde Hazırlanan “Antakya Mobilyacılık Sektörü Tanıtım Filmi” ile Bölgemiz Üretimini Tanıtıyor
DOĞAKA Farklı Dillerde Hazırlanan “Antakya Mobilyacılık Sektörü Tanıtım Filmi” ile Bölgemiz Üretimini Tanıtıyor
16 Mayıs 2019 Perşembe
Ajansımızın faaliyet göstermekte olduğu Hatay ilimizdeki lokomotif sektörlerden birisi olan mobilyacılık sektöründeki üretim kapasitesinin dünya kamuoyuna tanıtılması, sektörel ticari işbirliklerinin geliştirileceği ulusal ve uluslararası platformlarda bölgemiz üretiminin ön plana çıkarılması amacıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde DOĞAKA koordinasyonunda, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanlığı ile Antakya Mobilyacılar Derneği işbirliğinde “Antakya Mobilyacılık Sektörü Tanıtım Filmi” Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde hazırlanarak sektörün ortak kullanımına sunulmuştur.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı