DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil Edileceği EMİTT 2019 Uluslararası Turizm Fuarı Nihai Proje Değerlendirme Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.
20 Aralık 2018 Perşembe Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil Edileceği EMİTT 2019 Uluslararası Turizm Fuarı Nihai Proje Değerlendirme Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), 30 Ocak- 03 Şubat 2019 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 23’üncü EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’na bölgemiz turizm sektörü firmaları, zanaatkârları ve illerimiz protokolü ile çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Bölgemiz illerinin kültürünü, tarihini ve turizmini uluslararası arenaya taşımak adına, DOĞAKA desteği ve koordinasyonu ile bölgemiz illerinin 9. kez EMITT fuarına taşınacağı söz konusu fuarda, iller holü olarak da bilinen 12. holde fuara katılım gerçekleştirilecektir.Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizin kültürel öğeleri ve turistik değerlerinin tanıtılacağı Ajansımız stand alanımızda, bölgemiz illerine fuar alanı ve stand konstrüksiyon desteği verilerken, bölgemizin tanıtım materyallerinin hazırlanması konusunda da destek verilmesi planlanarak bölgemiz turizm sektörünün kalkınmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Söz konusu fuar hazırlıkları kapsamında, 20 Aralık 2018 Perşembe Günü DOĞAKA Hatay Merkez Toplantı Salonu’nda, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Protokol ve Tören Hizmetleri Müdürü Sayın Mehmet YILDIZ, Hatay Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Hüsnü IŞIKGÖR’ün, Kahramanmaraş Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Seydihan KÜÇÜKDAĞLI’nın ve Şube Müdürü Sayın Ökkeş GÖKÇE’nin, Osmaniye Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Burhan TORUN’un ve Şef Sayın Alpaslan OCAK’ın, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Mehmet GÜNDOĞDU’nun ve DOĞAKA Kurumsal Koordinasyon Birim Başkanı Sayın Figen GÖKŞEN TOK’un katılımlarıyla, EMİTT 2019 Uluslararası Turizm Fuarı Kurumlarararsı Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantı kapsamında, bölgemizin etkin ve verimli tanıtılmasına yönelik kararlar alınarak, proje ve hazırlık faaliyetleri hakkında son hazırlık çalışmaları değerlendirilmiş ve stand tasarımına ilişkin proje detayları, ilgili firma temsilcilerinin katılımlarıyla görüşülmüştür. Bölgemiz illerinin kültürü,  tarihi ve turistik değerlerinin konsept olarak işleneceği “DOĞAKA İlleri Standı” ile bölgemiz değerlerinin uluslararası turizm profesyonellerine tanıtılması hedeflenmektedir. 

30 Ocak- 03 Şubat 2019 tarihleri arasında, TÜYAP İstanbul/ Büyükçekmece Uluslararası Fuar Merkezi’nde, Hatay’ın coğrafi işaretli ürünü “Künefesi” ve diğer yöresel lezzetleri, Kahramanmaraş’ın dondurması ve el sanatları ve Osmaniye’nin Yer fıstığı ve Karatepe Kilimleri dokumacıları gibi çok kıymetli zanaatkârları ile kültürel ve turizm tanıtımının yapılacağı DOĞAKA EMİTT İllerimiz standlarıına turizm sektör ilgililerini ve tüm halkımızı şimdiden davet etmekten onur duyarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil Edileceği EMİTT 2019 Uluslararası Turizm Fuarı Nihai Proje Değerlendirme Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.
2019 Yılı Osmaniye Girişimcilik Eğitimleri 2 Grupta Tamamlandı
2019 Yılı Osmaniye Girişimcilik Eğitimleri 2 Grupta Tamamlandı
20 Mart 2019 Çarşamba
DOĞAKA tarafından KOSGEB ve Kadirli Ticaret Odası işbirliğiyle 25-28 Şubat ve 11-15 Mart 2019 tarihlerinde Kadirli Ticaret Odası’nda düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri tamamlandı.
DOĞAKA’dan Eğitim ve Öğretim Sektöründe Kurumlararası İşbirliğine Tam Destek
DOĞAKA’dan Eğitim ve Öğretim Sektöründe Kurumlararası İşbirliğine Tam Destek
18 Mart 2019 Pazartesi
Ajansımız, Şanlıurfa Karaköprü Özel Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün resmi talebi üzerine, okulun öğrencilerine bölgemizin tanıtımının gerçekleştirilmesi ve öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla kurumsal yayınlarımızı öğrencilerin istifadelerine sunmuştur.
DOĞAKA Tarafından  Desteklenen “Rhosus Antik Kent” Projesinin Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
DOĞAKA Tarafından Desteklenen “Rhosus Antik Kent” Projesinin Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
18 Mart 2019 Pazartesi
2018 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında desteklenen, Arsuz Kaymakamlığı tarafından yürütülen projenin detaylarının konuşulduğu toplantı Arsuz Kaymakamı Musa SARI’nın himayelerinde gerçekleştirilmiştir.
Teknik Yardım Masaları Kuruldu
Teknik Yardım Masaları Kuruldu
15 Mart 2019 Cuma
2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında proje hazırlığı için teknik yardım masaları kuruldu.
Kahramanmaraş Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
Kahramanmaraş Fizibilite Desteği Sözleşmeleri İmzalanıyor
15 Mart 2019 Cuma
Ajansımız tarafından 2018 yılında ilan edilen Fizibilite Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan projelerin sözleşmeleri Ajansımız Genel Sekreteri Onur YILDIZ tarafından Kahramanmaraş ilinde imzalanmaya başlandı.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı