DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
18 Mayıs 2015 Pazartesi Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Osmaniye Belediyesi ile iş birliğinde, bölgemizdeki kültürel değerlerin tanıtılması adına yürüttüğü çalışmalara; “Kurmaca Kısa Film Yarışması” ile devam etmektedir.

Bölgemizde ilk kez düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film Yarışması; “Kültür ve Turizm” temalı olup; Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerindeki ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve görünürlüğünün artırılmasını hedeflenmektedir.

“KADRAJIMDAN DOĞU AKDENİZ” sloganıyla; başvuru sahipleri, her üç ilimiz için de ortak bir çalışma sunabileceği gibi, İl bazlı olarak da çalışmalarını hazırlayabilirler.

Aynı zamanda söz konusu yarışma ile 
  • Bölgemizde “Kültür ve Turizm” konulu özgün eserlerin üretilmesini,
  • Bölgemizde yeni yapımları özendirmeyi ve bu alanda üretilmiş filmleri desteklemeyi,
  • Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan konusunda uzman jüri üyelerimizce beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Bu sene ilk kez düzenlenen Kurmaca Kısa Film Yarışmamıza katılım ücretsiz olup; 
  • “Kültür ve Turizm” teması ile amatör ve profesyonel tüm ulusal ve uluslararası katılımcılara açıktır.
“Kurmaca Kısa Film Yarışması” başvurularımız, 02 Mart - 01 Haziran 2015 tarihleri arasında, Ajansımıza şahsen veya posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Yarışmamızın sonuçlanmasının ardından, değerli jüri üyelerimizin katılımı ile düzenlenecek olan ödül törenimizde;
  • Birincilik ödülü alan eser sahibine 5.000 TL,
  • İkincilik ödülü alan eser sahibine, 3.000 TL,
  • Üçüncülük ödülü alan eser sahibine olan esere 2.000 TL ve
  • Özendirme Ödülü olarak da başarılı bulunan bir esere 1.000 TL ödül verilecektir.
Kurmaca Kısa Film Yarışmamız için; Son başvuru tarihi 01 Haziran 2015 Pazartesi Günü olarak belirlenmiştir. Daha geç iletilen başvurular yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen katılımcı adayları; www.dogaka.gov.tr yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere ulaşabilirler. 

Konuyla ilgili bilgilendirme almak ve iletişim için; DOĞAKA Uzmanı Figen GÖKŞEN ile 0 326 225 14 15/ 184 numaralı telefondan lütfen temas kurunuz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 Dosyalar
DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname .docx 521 Kb
Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri .docx 46 Kb
Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası .html 0 Kb
Doğaka Koordinasyonunda Düzenlenen Aymod 2016 Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarında Bölgemizi Temsil Ediliyor
Doğaka Koordinasyonunda Düzenlenen Aymod 2016 Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarında Bölgemizi Temsil Ediliyor
26 Eylül 2016 Pazartesi
Bu yıl 56’incisi düzenlenen dünyanın ikinci büyük ayakkabıcılık fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD) kapılarını ziyaretçilere açtı.
Proje Uygulama ve Satın alma Eğitimleri Başladı
Proje Uygulama ve Satın alma Eğitimleri Başladı
21 Eylül 2016 Çarşamba
T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı-3 Sosyal Altyapı Bileşeni (BİG-3S), 2016 Yılı Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı-3 KOBİ Bileşeni (BİG-3K), 2016 Yılı İthalat Bağımlılığının Azaltılması ve İhracatın Geliştirilmesi Mali Destek Programı (İHRAC), 2016 Yılı Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik Mali Destek Programı (YENİ-3) programlarına ilişkin değerlendirme sonuçları 05 Ağustos 2016 tarihi itibariyle Ajansımız internet sitesinde kamuoyuna duyurulmuştur.
DOĞAKA ve ATSO İşbirliğinde,  Bölgemiz Gıda Sektörü, Suudi Arabistan SAUDİ AGROFOOD 2016 Uluslararası Gıda Fuarı’nda Temsil Ediliyor.
DOĞAKA ve ATSO İşbirliğinde, Bölgemiz Gıda Sektörü, Suudi Arabistan SAUDİ AGROFOOD 2016 Uluslararası Gıda Fuarı’nda Temsil Ediliyor.
19 Eylül 2016 Pazartesi
Ajansımız fuar katılım desteğiyle, bölgemiz gıda/tarım firmaları 2-5 Ekim 2016 tarihleri arasında, Suudi Arabistan Riyad Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan SAUDİ AGRO FOOD 2016 Uluslararası Gıda Fuarı’nda bölgemizde üretilen gıda ve tarım ürünlerini tanıtarak bölgemiz kalkınmasına destek vermektedir.
DOĞAKA Koordinasyonunda Kahramanmaraş ili Ayakkabıcılık Sektörüne Yönelik olarak Kahramanmaraş Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonunda düzenlenen “Sertifikalı Kurumsallaşma ve Markalaşma” eğitimi tamamlandı.
DOĞAKA Koordinasyonunda Kahramanmaraş ili Ayakkabıcılık Sektörüne Yönelik olarak Kahramanmaraş Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonunda düzenlenen “Sertifikalı Kurumsallaşma ve Markalaşma” eğitimi tamamlandı.
05 Eylül 2016 Pazartesi
Ayakkabıcılık sektörü firmalarımızın daha iyi yönetilebilmesi amacıyla; temel bilgisayar kullanımı, temel muhasebe yönetimi, kurumsallaşma/markalaşma, satış ve pazarlama konularında aile şirketlerimizin bilgi ve tecrübelerinin artırılması amacıyla, DOĞAKA Kahramanmaraş Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonu’nda 1-2 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenen "Kurumsallaşma ve Markalaşma Sertifikalı Eğitim Programı" tamamlandı.
DOĞAKA Fuar Katılım Desteğiyle Bölgemiz Gıda Sektörünün Tanıtıldığı WORLD FOOD ISTANBUL TURKEY 2016 Uluslararası Gıda Fuarı Sona Erdi
DOĞAKA Fuar Katılım Desteğiyle Bölgemiz Gıda Sektörünün Tanıtıldığı WORLD FOOD ISTANBUL TURKEY 2016 Uluslararası Gıda Fuarı Sona Erdi
05 Eylül 2016 Pazartesi
Ajansımız koordinasyonunda, İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Merkezi’nde bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknoloji Fuarı – World Food Istanbul ve 31. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı - Ipack Turkey, bölgemiz illeri olan Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye’den toplamda 14 gıda firmasına ev sahipliği yaptı.
T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı