DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
18 Mayıs 2015 Pazartesi Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Osmaniye Belediyesi ile iş birliğinde, bölgemizdeki kültürel değerlerin tanıtılması adına yürüttüğü çalışmalara; “Kurmaca Kısa Film Yarışması” ile devam etmektedir.

Bölgemizde ilk kez düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film Yarışması; “Kültür ve Turizm” temalı olup; Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerindeki ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve görünürlüğünün artırılmasını hedeflenmektedir.

“KADRAJIMDAN DOĞU AKDENİZ” sloganıyla; başvuru sahipleri, her üç ilimiz için de ortak bir çalışma sunabileceği gibi, İl bazlı olarak da çalışmalarını hazırlayabilirler.

Aynı zamanda söz konusu yarışma ile 
  • Bölgemizde “Kültür ve Turizm” konulu özgün eserlerin üretilmesini,
  • Bölgemizde yeni yapımları özendirmeyi ve bu alanda üretilmiş filmleri desteklemeyi,
  • Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan konusunda uzman jüri üyelerimizce beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Bu sene ilk kez düzenlenen Kurmaca Kısa Film Yarışmamıza katılım ücretsiz olup; 
  • “Kültür ve Turizm” teması ile amatör ve profesyonel tüm ulusal ve uluslararası katılımcılara açıktır.
“Kurmaca Kısa Film Yarışması” başvurularımız, 02 Mart - 01 Haziran 2015 tarihleri arasında, Ajansımıza şahsen veya posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Yarışmamızın sonuçlanmasının ardından, değerli jüri üyelerimizin katılımı ile düzenlenecek olan ödül törenimizde;
  • Birincilik ödülü alan eser sahibine 5.000 TL,
  • İkincilik ödülü alan eser sahibine, 3.000 TL,
  • Üçüncülük ödülü alan eser sahibine olan esere 2.000 TL ve
  • Özendirme Ödülü olarak da başarılı bulunan bir esere 1.000 TL ödül verilecektir.
Kurmaca Kısa Film Yarışmamız için; Son başvuru tarihi 01 Haziran 2015 Pazartesi Günü olarak belirlenmiştir. Daha geç iletilen başvurular yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen katılımcı adayları; www.dogaka.gov.tr yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere ulaşabilirler. 

Konuyla ilgili bilgilendirme almak ve iletişim için; DOĞAKA Uzmanı Figen GÖKŞEN ile 0 326 225 14 15/ 184 numaralı telefondan lütfen temas kurunuz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 Dosyalar
DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname .docx 521 Kb
Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri .docx 46 Kb
Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası .html 0 Kb
DOĞAKA Bülten On birinci Sayımız “ Bölgesel Kalkınmada Dış Kaynak Kullanımı” Teması İle Bölgemiz Tanıtımına Devam Ediyor.
DOĞAKA Bülten On birinci Sayımız “ Bölgesel Kalkınmada Dış Kaynak Kullanımı” Teması İle Bölgemiz Tanıtımına Devam Ediyor.
19 Ocak 2017 Perşembe
Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinden oluşan TR63 Düzey2 Bölgesi'nde faaliyetlerine devam eden Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı; bölgenin kaynak ve potansiyellerini tanıtmak ve ekonomiye kazandırmak amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.
Kalkınmada Girişimci Kadınlar Ve Sosyal Etkileşim Paneli
Kalkınmada Girişimci Kadınlar Ve Sosyal Etkileşim Paneli
18 Ocak 2017 Çarşamba
Kadın girişimcilerin iş hayatında yaşadıkları sorunları tespit ederek iş hayatındaki koşullarını iyileştirmeye katkıda bulunmak, kadın girişimcilik ağını geliştirmek ve iyi uygulama örnekleri tanıtmak amacıyla, Kahramanmaraş Valiliği Himayesinde, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Kahramanmaraş Temsilciliği işbirliği ile 21 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 10:30’da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü Kültürpark Konferans Salonu’nda “Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Paneli” düzenlenecektir.
Zeytinyağı Projeleri DOĞAKA’yla Hayat Buluyor
Zeytinyağı Projeleri DOĞAKA’yla Hayat Buluyor
09 Ocak 2017 Pazartesi
TR63 Bölgesinde (Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye) illerinde faaliyet gösteren Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), 2016 Yılı Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı-3 KOBİ Bileşeni (BİG-3K) kapsamında Altınözü ve Hassa ilçelerde yürütülen projelere verdiği desteklerle zeytinyağı sektörünün geliştirilmesi yanında doğal kaynaklarının ve çevresinin korunarak sürdürülebilir ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır.
DOĞAKA “Fikri Ve Mülkiyet Haklarının Korunması (FSE) Sertifikası” Yenilendi
DOĞAKA “Fikri Ve Mülkiyet Haklarının Korunması (FSE) Sertifikası” Yenilendi
04 Ocak 2017 Çarşamba
Ajansımız, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 44’üncü maddesi ve “Fikir ve Sanat Eserlerinin Tespit Edildiği Materyallerin Dolum, Çoğaltım ve Satışını Yapan veya Yayan İşletmelerin Sertifikalandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” gereğince, fikri mülkiyet haklarının korunması ve etkin bir şekilde takibinin sağlanması amacıyla, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce 02.01.2017 tarihi itibarıyla 4 yıl süre ile geçerliliği olan “Fikri ve Mülkiyet Haklarının Korunması Sertifikası” (FSE) ile Ajansımıza takdim edilerek, kurumsal yayınlarımızın fikri haklarının koruma altına alınmasına devam edilmektedir.
DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil Edileceği EMİTT 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Nihai Proje Değerlendirme Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.
DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil Edileceği EMİTT 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Nihai Proje Değerlendirme Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.
28 Aralık 2016 Çarşamba
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 21’inci EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’na bölgemiz turizm sektörü firmaları, zanaatkârları ve illerimiz protokolü ile çıkarma yapmaya hazırlanıyor.
T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı