DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
18 Mayıs 2015 Pazartesi Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Osmaniye Belediyesi ile iş birliğinde, bölgemizdeki kültürel değerlerin tanıtılması adına yürüttüğü çalışmalara; “Kurmaca Kısa Film Yarışması” ile devam etmektedir.

Bölgemizde ilk kez düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film Yarışması; “Kültür ve Turizm” temalı olup; Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerindeki ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve görünürlüğünün artırılmasını hedeflenmektedir.

“KADRAJIMDAN DOĞU AKDENİZ” sloganıyla; başvuru sahipleri, her üç ilimiz için de ortak bir çalışma sunabileceği gibi, İl bazlı olarak da çalışmalarını hazırlayabilirler.

Aynı zamanda söz konusu yarışma ile 
  • Bölgemizde “Kültür ve Turizm” konulu özgün eserlerin üretilmesini,
  • Bölgemizde yeni yapımları özendirmeyi ve bu alanda üretilmiş filmleri desteklemeyi,
  • Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan konusunda uzman jüri üyelerimizce beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Bu sene ilk kez düzenlenen Kurmaca Kısa Film Yarışmamıza katılım ücretsiz olup; 
  • “Kültür ve Turizm” teması ile amatör ve profesyonel tüm ulusal ve uluslararası katılımcılara açıktır.
“Kurmaca Kısa Film Yarışması” başvurularımız, 02 Mart - 01 Haziran 2015 tarihleri arasında, Ajansımıza şahsen veya posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Yarışmamızın sonuçlanmasının ardından, değerli jüri üyelerimizin katılımı ile düzenlenecek olan ödül törenimizde;
  • Birincilik ödülü alan eser sahibine 5.000 TL,
  • İkincilik ödülü alan eser sahibine, 3.000 TL,
  • Üçüncülük ödülü alan eser sahibine olan esere 2.000 TL ve
  • Özendirme Ödülü olarak da başarılı bulunan bir esere 1.000 TL ödül verilecektir.
Kurmaca Kısa Film Yarışmamız için; Son başvuru tarihi 01 Haziran 2015 Pazartesi Günü olarak belirlenmiştir. Daha geç iletilen başvurular yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen katılımcı adayları; www.dogaka.gov.tr yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere ulaşabilirler. 

Konuyla ilgili bilgilendirme almak ve iletişim için; DOĞAKA Uzmanı Figen GÖKŞEN ile 0 326 225 14 15/ 184 numaralı telefondan lütfen temas kurunuz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 Dosyalar
DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname .docx 521 Kb
Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri .docx 46 Kb
Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası .html 0 Kb
DOĞAKA Koordinasyonunda TRAVEL TURKEY İZMİR 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Kahramanmaraş’ta Düzenlendi
DOĞAKA Koordinasyonunda TRAVEL TURKEY İZMİR 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Kahramanmaraş’ta Düzenlendi
17 Kasım 2017 Cuma
Ajansımız 2017 Yılı Çalışma programı kapsamında,07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye'nin ikinci en büyük turizm fuarı olan TRAVEL TURKEY İZMİR 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’na İzmir İZFAŞ Uluslararası Fuar Merkezi’nde katılım sağlanması hedeflenmekte olup ilgili fuarın hazırlıklarını planlamak amacıyla, 16 Kasım 2017 Perşembe Günü Kahramanmaraş ilinde fuar ön hazırlık toplantısı düzenlenmiştir.
Avrupa Birliği Destekli “Roman Gibi Yaşayan Vatandaşların İstihdama Entegrasyonu” Projemiz Sona Erdi
Avrupa Birliği Destekli “Roman Gibi Yaşayan Vatandaşların İstihdama Entegrasyonu” Projemiz Sona Erdi
15 Kasım 2017 Çarşamba
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın sözleşme makamı olduğu “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi” Hibe Programına yapılan başvuru sonucu Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın faydalanıcısı olduğu ve Osmaniye Gelişim Derneği ile Erzin Kadın Dayanışma Derneği’nin proje ortağı olarak yer aldığı “Roman Gibi Yaşayan Vatandaşların İstihdama Entegrasyonu Projesi” kapsamında bilgilendirme ve farkındalık konferansı düzenlendi.
Devam Eden Kahramanmaraş İli Teknik Destek Sözleşmeleri İmzalandı
Devam Eden Kahramanmaraş İli Teknik Destek Sözleşmeleri İmzalandı
14 Kasım 2017 Salı
Ajansımız 2017 Yılı devam eden Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen Kahramanmaraş İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ait TR63/17/TD/0025 referans numaralı “Drone Eğitimi İle Personelin Arazi Çalışma Ve Teknik Kapasitesinin Arttırılması Eğitimi” adlı teknik destek projesi için Kahramanmaraş İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Sayın İhsan Emiralioğlu ile Kahramanmaraş Sanayici Ve İş Adamları Derneği’ne ait TR63/17/TD/0026 referans numaralı “Yeni Üretim Çağı İçin Endüstri 4.0 Farkındalık Eğitimi” adlı teknik destek projesi için Kahramanmaraş Sanayici Ve İş Adamları Derneği Başkanı Sayın Ali Arpasatan ile Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait TR63/17/TD/0027 referans numaralı “Bilimsel Araştırma Yöntem Ve Teknikleri İle TÜBİTAK Projesi Yazma Kursu” adlı teknik destek projesi için Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ertan Göl ile Dulkadiroğlu Belediyesi’ne ait TR63/17/TD/0029 referans numaralı “Akıllı Kent Yaklaşımları Ve Uygulamaları Eğitimi” adlı teknik destek projesi için Dulkadiroğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Sebük Tekin Alparslan ile DOĞAKA Genel Sekreteri Sayın Onur Yıldız arasında 09.11.2017 tarihinde sözleşmeler imzalanmıştır.
Libya ve Iraklı İşadamlarına Ajansımız, Bölgemiz ve Hatay Tanıtıldı.
Libya ve Iraklı İşadamlarına Ajansımız, Bölgemiz ve Hatay Tanıtıldı.
13 Kasım 2017 Pazartesi
Son yıllarda yakın coğrafyadaki savaşında etkisiyle düşüş eğilimi gösteren Hatay ili ihracatını artırmak amacıyla Ajansımız mali destek programlarında ihracat artışı öngören projeler önceliklendirilmekte, yatırım destek ofislerimizde ihracat destekleri ile ilgili bilgilendirmeler artırılmakta, ilimizin ihracat pazarlarımızın genişletilmesi ile iş ve yatırım ortamının geliştirilmesine yönelik organizasyonlar planlanmaktadır.
Stem Eğitici Eğitimi Sözleşmesi İmzalandı
Stem Eğitici Eğitimi Sözleşmesi İmzalandı
10 Kasım 2017 Cuma
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programı TEMMUZ - AĞUSTOS döneminde başarılı proje olarak kabul edilen TR63/17/TD/0024 referans numaralı “STEM Eğitici Eğitimi” konulu proje sözleşmesi Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalandı.
T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı