DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
18 Mayıs 2015 Pazartesi Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Osmaniye Belediyesi ile iş birliğinde, bölgemizdeki kültürel değerlerin tanıtılması adına yürüttüğü çalışmalara; “Kurmaca Kısa Film Yarışması” ile devam etmektedir.

Bölgemizde ilk kez düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film Yarışması; “Kültür ve Turizm” temalı olup; Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerindeki ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve görünürlüğünün artırılmasını hedeflenmektedir.

“KADRAJIMDAN DOĞU AKDENİZ” sloganıyla; başvuru sahipleri, her üç ilimiz için de ortak bir çalışma sunabileceği gibi, İl bazlı olarak da çalışmalarını hazırlayabilirler.

Aynı zamanda söz konusu yarışma ile 
  • Bölgemizde “Kültür ve Turizm” konulu özgün eserlerin üretilmesini,
  • Bölgemizde yeni yapımları özendirmeyi ve bu alanda üretilmiş filmleri desteklemeyi,
  • Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan konusunda uzman jüri üyelerimizce beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Bu sene ilk kez düzenlenen Kurmaca Kısa Film Yarışmamıza katılım ücretsiz olup; 
  • “Kültür ve Turizm” teması ile amatör ve profesyonel tüm ulusal ve uluslararası katılımcılara açıktır.
“Kurmaca Kısa Film Yarışması” başvurularımız, 02 Mart - 01 Haziran 2015 tarihleri arasında, Ajansımıza şahsen veya posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Yarışmamızın sonuçlanmasının ardından, değerli jüri üyelerimizin katılımı ile düzenlenecek olan ödül törenimizde;
  • Birincilik ödülü alan eser sahibine 5.000 TL,
  • İkincilik ödülü alan eser sahibine, 3.000 TL,
  • Üçüncülük ödülü alan eser sahibine olan esere 2.000 TL ve
  • Özendirme Ödülü olarak da başarılı bulunan bir esere 1.000 TL ödül verilecektir.
Kurmaca Kısa Film Yarışmamız için; Son başvuru tarihi 01 Haziran 2015 Pazartesi Günü olarak belirlenmiştir. Daha geç iletilen başvurular yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen katılımcı adayları; www.dogaka.gov.tr yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere ulaşabilirler. 

Konuyla ilgili bilgilendirme almak ve iletişim için; DOĞAKA Uzmanı Figen GÖKŞEN ile 0 326 225 14 15/ 184 numaralı telefondan lütfen temas kurunuz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 Dosyalar
DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname .docx 521 Kb
Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri .docx 46 Kb
Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası .html 0 Kb
Ekonomik Değerlendirme Toplantısı
Ekonomik Değerlendirme Toplantısı
09 Aralık 2016 Cuma
Hatay ilinin ekonomik durumunu ve potansiyelini değerlendirmek amacıyla 8 Aralık 2016 tarihinde Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda Hatay Valisi Sn. Erdal ATA başkanlığında gerçekleştirilen Ekonomik Değerlendirme Toplantısına Ajansımızı temsilen Genel Sekreter Sn. Onur YILDIZ’ın yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, kurum müdürleri, iş ve meslek örgütü başkanları ve işadamları katıldı.
Teknik Destek Kapsamında “Kurumsal Risk Yönetimi Uygulama Eğitimi” Tamamlandı
Teknik Destek Kapsamında “Kurumsal Risk Yönetimi Uygulama Eğitimi” Tamamlandı
09 Aralık 2016 Cuma
2016 Yılı Teknik Destek Mali Programı Temmuz – Ağustos dönemi kapsamında, Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu ve Ajansımız tarafından başarılı bulunarak destek sözleşmesi imzalanan teknik destek eğitimi “Kurumsal Risk Yönetimi Uygulama Eğitimi” tamamlanmıştır. Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitim Fokus Yaşam Akademisi eğitimcilerinden Dr. Mustafa Kemal Topçu tarafından verilmiştir.
Doğaka Koordinasyonunda Hatay İli Kays Eğitimi Düzenlendi
Doğaka Koordinasyonunda Hatay İli Kays Eğitimi Düzenlendi
09 Aralık 2016 Cuma
08.12.2016 tarihinde saat 10.00-17.00 saatleri arasında Hatay ili Ajans Genel Sekreterlik Binasında Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Destek Programlarına yönelik KAYS üzerinden proje başvuru formunun doldurulmasına yönelik eğitim düzenlendi.
Osmaniye Turizmde Yeniden Doğuyor
Osmaniye Turizmde Yeniden Doğuyor
06 Aralık 2016 Salı
Ajansımız 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen Osmaniye İl Özel İdaresi tarafından sunulan "Osmaniye Karaçay Teleferik Sistemi Teknik, Ekonomik ve Mali Fizibilitesinin Yapılması" Projesi için Osmaniye İli Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Mehmet YANIK ile DOĞAKA Genel Sekreteri Sayın Onur YILDIZ arasında sözleşme imzalandı.
DOĞAKA Destekli Turizm Projeleri Hayata Geçiyor, Projeler Kapanıyor ve Otellerimiz Yenileniyor
DOĞAKA Destekli Turizm Projeleri Hayata Geçiyor, Projeler Kapanıyor ve Otellerimiz Yenileniyor
05 Aralık 2016 Pazartesi
Ajansımız Genel Sekreteri, Sayın, Onur YILDIZ 30.11.2016 ve 01.12.2016 tarihlerinde Kahramanmaraş Ilıca Kasabası ve Elbistan’da tamamlanan projelere ziyaretlerde bulunmuşlardır.
T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı