DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
18 Mayıs 2015 Pazartesi Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Osmaniye Belediyesi ile iş birliğinde, bölgemizdeki kültürel değerlerin tanıtılması adına yürüttüğü çalışmalara; “Kurmaca Kısa Film Yarışması” ile devam etmektedir.

Bölgemizde ilk kez düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film Yarışması; “Kültür ve Turizm” temalı olup; Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerindeki ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve görünürlüğünün artırılmasını hedeflenmektedir.

“KADRAJIMDAN DOĞU AKDENİZ” sloganıyla; başvuru sahipleri, her üç ilimiz için de ortak bir çalışma sunabileceği gibi, İl bazlı olarak da çalışmalarını hazırlayabilirler.

Aynı zamanda söz konusu yarışma ile 
  • Bölgemizde “Kültür ve Turizm” konulu özgün eserlerin üretilmesini,
  • Bölgemizde yeni yapımları özendirmeyi ve bu alanda üretilmiş filmleri desteklemeyi,
  • Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan konusunda uzman jüri üyelerimizce beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Bu sene ilk kez düzenlenen Kurmaca Kısa Film Yarışmamıza katılım ücretsiz olup; 
  • “Kültür ve Turizm” teması ile amatör ve profesyonel tüm ulusal ve uluslararası katılımcılara açıktır.
“Kurmaca Kısa Film Yarışması” başvurularımız, 02 Mart - 01 Haziran 2015 tarihleri arasında, Ajansımıza şahsen veya posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Yarışmamızın sonuçlanmasının ardından, değerli jüri üyelerimizin katılımı ile düzenlenecek olan ödül törenimizde;
  • Birincilik ödülü alan eser sahibine 5.000 TL,
  • İkincilik ödülü alan eser sahibine, 3.000 TL,
  • Üçüncülük ödülü alan eser sahibine olan esere 2.000 TL ve
  • Özendirme Ödülü olarak da başarılı bulunan bir esere 1.000 TL ödül verilecektir.
Kurmaca Kısa Film Yarışmamız için; Son başvuru tarihi 01 Haziran 2015 Pazartesi Günü olarak belirlenmiştir. Daha geç iletilen başvurular yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen katılımcı adayları; www.dogaka.gov.tr yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere ulaşabilirler. 

Konuyla ilgili bilgilendirme almak ve iletişim için; DOĞAKA Uzmanı Figen GÖKŞEN ile 0 326 225 14 15/ 184 numaralı telefondan lütfen temas kurunuz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 Dosyalar
DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname .docx 521 Kb
Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri .docx 46 Kb
Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası .html 0 Kb
Göksun 2. Elma Çalıştayı Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesinde Düzenlendi
Göksun 2. Elma Çalıştayı Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesinde Düzenlendi
24 Ekim 2016 Pazartesi
Bölgemizde elmacılığın geliştirilmesi, üretim ve depolamanın daha bilimsel temellerde yapılması ve Göksun elmacılığının tanıtılması amacıyla DOĞAKA koordinasyonunda, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Göksun Kaymakamlığı, Göksun Belediye Başkanlığı ve Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile 21 Ekim 2016 Cuma günü saat 18:00’de Göksun 2. Elma Çalıştayı düzenlenmiştir.
DOĞAKA Koordinasyonunda Hazırlanan Projeye Avrupa Birliğinden Destek
DOĞAKA Koordinasyonunda Hazırlanan Projeye Avrupa Birliğinden Destek
21 Ekim 2016 Cuma
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Osmaniye Gelişim Derneği ve Hatay Erzin Kadın Dayanışma Derneği ortaklığı ile DEZAVANTAJLI KİŞİLERİN SOSYAL ENTEGRASYONU İLE İSTİHDAM EDİLEBİLİRLİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ” hibe programı kapsamında hazırlanarak sunulmuş olan Avrupa Birliği Hibe Projesi kabul edilmiş olup, hibe destek sözleşmesi Ankara’da düzenlenen törende, DOĞAKA Genel Sekreteri Sayın Onur YILDIZ ile sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığı yetkilileri arasında imzalanmıştır.
Kahramanmaraş İlinde Devam Eden Ve Planlanan Kamu Yatırımları Düzenlenen Toplantı İle Değerlendirildi.
Kahramanmaraş İlinde Devam Eden Ve Planlanan Kamu Yatırımları Düzenlenen Toplantı İle Değerlendirildi.
17 Ekim 2016 Pazartesi
Kahramanmaraş ilimizde devam eden ve planlanan kamu yatırımlarının görüşüldüğü toplantı, Başbakan Yardımcısı Sn. Veysi KAYNAK başkanlığında, ilimiz protokolünün değerli katılımlarıyla, 16 Ekim 2016 günü Kahramanmaraş Ramada Oteli Toplantı Salonu’nda düzenlendi.
Dünya Yatırım Zirvesi (WAIPA) İstanbul'da Düzenlendi.
Dünya Yatırım Zirvesi (WAIPA) İstanbul'da Düzenlendi.
17 Ekim 2016 Pazartesi
Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın (Başbakanlık Yatırım Ajansı) Başkanlığını yürüttüğü, Ajansımızın da üyesi bulunduğu Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği (WAIPA) tarafından 21.’si düzenlenen Dünya Yatırım Konferansı, 100'ün üzerinde yatırım ajansı başkanının katılımıyla İstanbul’da düzenlendi.
2016 yılı Teknik Destek Temmuz-Ağustos Dönemi Sözleşmeleri İmzalandı
2016 yılı Teknik Destek Temmuz-Ağustos Dönemi Sözleşmeleri İmzalandı
10 Ekim 2016 Pazartesi
Ajansımız 2016 Yılı Temmuz - Ağustos Dönemi Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen Osmaniye İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne ait TR63/16/TD/0001 referans numaralı "Kurumsal Risk Yönetimi Uygulama Eğitimi" Projesi için Osmaniye İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Sayın İbrahim SAĞLAM ile, Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi'ne ait TR63/16/TD/0010 referans numaralı "Marka Yönetimi ve İmaj Oluşturma Yolunda Araştırma ve Geliştirme Temelli Kurumsal Kapasitenin Arttırılması Eğitimi" adlı teknik destek projesi için Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi Müdürü Canan GENCER ile DOĞAKA Genel Sekreteri Onur YILDIZ arasında sözleşmeler imzalandı.
T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı