DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Güncel Haberler
» Güncel Duyurular
» İhale ve Hizmet Duyuruları
» Basında DOĞAKA
» Etkinlik Takvimi
  Güncel Haberler
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
18 Mayıs 2015 Pazartesi Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Bölgemizde 'Kültür ve Turizm' Temalı “ Kurmaca Kısa Film Yarışması ” Başlıyor!..
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Osmaniye Belediyesi ile iş birliğinde, bölgemizdeki kültürel değerlerin tanıtılması adına yürüttüğü çalışmalara; “Kurmaca Kısa Film Yarışması” ile devam etmektedir.

Bölgemizde ilk kez düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film Yarışması; “Kültür ve Turizm” temalı olup; Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerindeki ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve görünürlüğünün artırılmasını hedeflenmektedir.

“KADRAJIMDAN DOĞU AKDENİZ” sloganıyla; başvuru sahipleri, her üç ilimiz için de ortak bir çalışma sunabileceği gibi, İl bazlı olarak da çalışmalarını hazırlayabilirler.

Aynı zamanda söz konusu yarışma ile 
  • Bölgemizde “Kültür ve Turizm” konulu özgün eserlerin üretilmesini,
  • Bölgemizde yeni yapımları özendirmeyi ve bu alanda üretilmiş filmleri desteklemeyi,
  • Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan konusunda uzman jüri üyelerimizce beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Bu sene ilk kez düzenlenen Kurmaca Kısa Film Yarışmamıza katılım ücretsiz olup; 
  • “Kültür ve Turizm” teması ile amatör ve profesyonel tüm ulusal ve uluslararası katılımcılara açıktır.
“Kurmaca Kısa Film Yarışması” başvurularımız, 02 Mart - 01 Haziran 2015 tarihleri arasında, Ajansımıza şahsen veya posta yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Yarışmamızın sonuçlanmasının ardından, değerli jüri üyelerimizin katılımı ile düzenlenecek olan ödül törenimizde;
  • Birincilik ödülü alan eser sahibine 5.000 TL,
  • İkincilik ödülü alan eser sahibine, 3.000 TL,
  • Üçüncülük ödülü alan eser sahibine olan esere 2.000 TL ve
  • Özendirme Ödülü olarak da başarılı bulunan bir esere 1.000 TL ödül verilecektir.
Kurmaca Kısa Film Yarışmamız için; Son başvuru tarihi 01 Haziran 2015 Pazartesi Günü olarak belirlenmiştir. Daha geç iletilen başvurular yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen katılımcı adayları; www.dogaka.gov.tr yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere ulaşabilirler. 

Konuyla ilgili bilgilendirme almak ve iletişim için; DOĞAKA Uzmanı Figen GÖKŞEN ile 0 326 225 14 15/ 184 numaralı telefondan lütfen temas kurunuz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 Dosyalar
DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname DOĞAKA Kısa Film Yarışması Teknik Şartname .docx 521 Kb
Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri Kısa Film Yarışması Ön Değerlendirme Usul ve Yöntemleri .docx 46 Kb
Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası Ödüllü Kısa Film Yarışması Sayfası .html 0 Kb
KALKINMA BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
KALKINMA BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
17 Temmuz 2016 Pazar
15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Türk Milleti'nin iradesine ve emanetine kasteden bir grup hain tarafından planlanan ve uygulanmaya çalışılan kalkışma; Milletimizin dirayeti ve cesareti, Devletimizin sarsılmaz gücü ile bastırılmıştır.
2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Sonuç İlanı
2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Sonuç İlanı
13 Temmuz 2016 Çarşamba
Ajansımız tarafından yürütülen 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında aşağıda detayları verilen projenin desteklenmesine karar verilmiştir.
DOĞAKA ve Hatay Kadın Girişimciler Derneği işbirliğinde Kurumlararası Koordinasyon, Tanıtım ve İşbirliği Toplantısı Düzenlendi.
DOĞAKA ve Hatay Kadın Girişimciler Derneği işbirliğinde Kurumlararası Koordinasyon, Tanıtım ve İşbirliği Toplantısı Düzenlendi.
12 Temmuz 2016 Salı
Hatay Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile Ajansımız koordinasyonunda, 11 Temmuz 2016 Pazartesi Günü saat 20.00’da Antakya Şehir Kulübü’nde düzenlenen Kurumlararası Koordinasyon, Tanıtım ve İşbirliği Toplantısı kapsamında, DOĞAKA Kurumsal Koordinasyon Dış İlişkiler ve Tanıtım Birim Başkan Vekili Sayın Figen GÖKŞEN tarafından “DOĞAKA’nın Dünden Bugüne Tanıtım ve Bilgilendirme Sunumu” yapılırken, 2015 yılında Ajansımız ev sahipliğinde düzenlenen Kadın Girişimcilik Konferansı etkinliği işlenerek kadın girişimcilik konusundaki farkındalığın artırılması hedeflendi.
DOĞAKA 72. Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.
DOĞAKA 72. Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.
12 Temmuz 2016 Salı
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 72. Yönetim Kurulu Toplantısı; Hatay Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan TOPACA başkanlığında, Kahramanmaraş Valisi Sayın Vahdettin ÖZKAN, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Doç.Dr. Lütfü SAVAŞ, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hikmet ÇİNÇİN, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Serdar ZABUN, Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Avukat Mehmet ALTUN, DOĞAKA Genel Sekreteri Sayın Onur YILDIZ ile ilgili Ajans personelinin ve bölgemiz basın mensuplarının değerli katılımlarıyla 12 Temmuz 2016 Salı günü saat 10.30 itibarıyla Antakya Savon Oteli Toplantı Salonu’nda düzenlendi.
Hatay’da DOĞAKA'dan Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Hatay’da DOĞAKA'dan Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
23 Haziran 2016 Perşembe
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hatay Hizmet Merkezi Müdürlüğüyle işbirliği içerisinde Hatay ilinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenliyor.
T.C. Kalkınma Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Eurada Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz WAIPA
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı