DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı | www.dogaka.gov.tr
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı facebook | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı twitter | DOĞAKA | T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
İçerik Arama
Türkçe English Arabic Hızlı Menü
MENÜ
» Destekler
» Teknik Destek Programı
» Doğrudan Faaliyet Desteği
• 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
• 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
• 2014 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
• 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
• 2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
• 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
• 2010 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
» Fizibilite Desteği
» Sodes
» Mali Destek Programı
» Güdümlü Proje Desteği
» Tanımlar
» Rehberler
» Başarılı Projeler
» İzleme ve Değerlendirme
» Diğer Destekler
  Destekler
Doğrudan Faaliyet Desteği / 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği
25 Ocak 2016 Pazartesi Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı başvuruları 22 Ocak 2016 tarihi itibari ile başlamıştır.

Doğrudan Faaliyet Desteği Programı (DFD), bölgede faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların, stratejik araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarını desteklemeye odaklı bir programdır.

TR63 Bölgesinde yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlanmasına, rekabet gücünün geliştirilmesi açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine ve bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik kritik ve stratejik öneme sahip en fazla 3 ay sürecek Analiz, Araştırma, Planlama ve Fizibilite çalışmalarına destek sağlamaktır.

Programa, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Üniversiteler, Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşları (Odalar, Borsalar vb.), Sivil Toplum Kuruluşları (Vakıflar, Dernekler, Birlikler, Federasyonlar, Kooperatifler vb.), Organize Sanayi Bölgesi Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Endüstri Bölgeleri, 
İş Geliştirme Merkezleri ile sayılan bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler başvuru yapabilecektir.Ajansımız tarafından 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı için toplam 500.000 TL bütçe tahsis edilmiştir. Program kapsamında destek almaya hak kazanan projelere 30.000 TL ile 75.000 TL arası kaynak sağlanabilecektir. Elektronik başvurular için son tarih 23 Aralık 2016’dır. 

Başvurular, internet ortamında Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi üzerinden (http://portal.kays.kalkinma.gov.tr) (KAYS-PFD) elektronik son başvuru tarihine kadar elektronik olarak yapılacaktır ve sisteme yüklenen evrakların matbu halleri Ajansa elden, kargo ya da posta ile elden teslim son başvuru tarihine kadar ulaştırılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
Genel Sekreterliği
 Dosyalar
2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Rehberi 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Rehberi .pdf 2,76 Mb
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı T.C. Hatay Valiliği T.C. Kahramanmaraş Valiliği T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Hatay Büyükşehir Belediyesi T.C. Kahramanmaras Büyükşehir Belediyesi T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Osmaniye Ticaret Odası T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı - Invest in Turkey Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı